Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijoje (toliau – ministerija) išnagrinėtas Lietuvos ugniagesių gelbėtojų profesinių sąjungų susivienijimo kreipimasis dėl Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos darbo užmokesčio problematikos.
Pažymėtina, kad Lietuvos Respublikos Vyriausybės (toliau – Vyriausybė) programoje numatyta nuosekliai kasmet didinti vidaus tarnybos sistemos pareigūnų darbo užmokestį, siekiant, kad jis, lyginant su 2016 metais, iki 2020 metų padidėtų 30 proc. Atsižvelgdama į tai, ministerija buvo parengusi ir Vyriausybei pateikusi Lietuvos Respublikos vidaus tarnybos statuto 10, 11, 22, 25, 26, 28, 30, 37, 38, 39, 44, 47, 60 straipsnių ir priedo pakeitimo įstatymo projektą (toliau – Projektas), kuriuo buvo siūloma didinti pareigūnų darbo užmokestį ir spręsti kitas vidaus tarnybos sistemai aktualias problemas. Atsižvelgiant į tai, kad Projektui įgyvendinti prireiktų nemažai papildomų valstybės biudžeto lėšų, o Vyriausybės 2017 m. balandžio 19 d. pasitarimo protokole Nr. 15 nurodyta, kad Vyriausybės programos įgyvendinimo plane numatytiems darbams, išskyrus Vyriausybės prioritetinius darbus, reikalingos lėšos turi būti planuojamos 2018–2020 metų strateginių veiklos planų projektuose, perskirstant lėšas ir ieškant vidinių efektyvumo didinimo rezervų, Projektas svarstytas nebuvo ir Vyriausybės 2017 m. rugpjūčio 9 d. pasitarimo protokolu Nr. 35 ministerijai pavesta parengti įstatymo, reglamentuojančio ne tik ministerijos, bet ir Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos ir Muitinės departamento prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos pareigūnų darbo apmokėjimą, projektą. Rengiant šį projektą bus siekiama nustatyti teisines prielaidas, sudarančias galimybę didinti pareigūnų darbo užmokestį.
Taip pat pažymėtina, kad vidaus reikalų statutinės įstaigos vykdo struktūrines reformas ir imasi kitų priemonių, didinančių veiklos efektyvumą, o sutaupytas lėšas skiria pareigūnų darbo užmokesčiui didinti, aprūpinti būtinomis darbo priemonėmis, gerinti darbo sąlygas ir kt. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos pradeda struktūrines pertvarkas, siekdamas optimizuoti departamento ir jam pavaldžių įstaigų struktūras, valdomą nekilnojamąjį turtą ir turimos technikos parką. 2018 m. numatoma sutaupyti apie 1,90 mln. Eur, 2019 m. apie 1,85 mln. Eur ir 2020 m. apie 1,5 mln. Eur valstybės biudžeto lėšų, kurios bus skiriamos pareigūnų darbo užmokesčiui didinti ir jų darbo sąlygoms gerinti.
Vidaus reikalų viceministras |
Česlovas Mulma |